Wyprawa na Kresy śladami bohaterów Henryka Sienkiewicza

04 lutego 2016 tekst: Michal Buczek

Sekcja Wschodnioeuropejska i organizuje wyprawę na Kresy śladami Sienkiewicza.

Twierdza w Kamieńcu Podolskim

– Będziemy podróżować normalnym dużym autokarem – WC, barek, DVD, nagłośnienie, klimatyzacja (sprawna).

– Zakwaterowanie w hotelach średniej kategorii, a w Kamieńcu u sióstr. Postaramy się, aby pokoje były 2-3 osobowe.

– Program zwiedzania pod kierunkiem pani Luby Lewak (ci, którzy byli w zeszłym roku we Lwowie pamiętają)

Wstępny plan wygląda tak:

Środa 25 maja – o poranku wyjazd z Warszawy spod Dworca Stadion. Po południu dojazd do Lwowa, zakwaterowanie i wyjście na obiadokolację w mieście. Potem czas wolny we Lwowie, wieczorne spacerowanie, biesiadowanie w grupach. Nudno nie będzie.

Czwartek 26 maja – po śniadaniu wyjazd na trasę Olesko, Podhorce, Ławra Podczajowska . Obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu. Msza święta.

Piątek 27 maja – po śniadaniu wyjazd do Wiśniowca, Zbaraża, Trembowli i Skały Podolskiej. Obiadokolacja i nocleg nieopodal zamku w Kamieńcu Podolskim.

Sobota 28 maja – po śniadaniu i wypadzie na zamek wyjeżdżamy do Chocimia, Okopów św. Trójcy, Jazłowca. Biesiadujemy i nocujemy w Stanisławowie. Tu może będzie korekta (Zaleszczyki i Kołomyja).

Niedziela 29 maja – w planach Halicz, krótki postój we Lwowie  (może Msza św. w Katedrze łacińskiej) i wyjazd do Warszawy tak, aby spróbować dotrzeć ok. północy. Po drodze postaramy się zatrzymać na chwilę zadumy w miejscach Zagłady przy ul. Janowskiej we Lwowie i w Bełżcu.

Dokładne godziny przyjazdu w środę do Lwowa i powrotu w niedzielę do Warszawy uzależnione są od sprawności w przekraczaniu granicy.

Wstępny koszt wyprawy 750 zł/os. W ramach tej ceny oferujemy: transport, śniadania i obiadokolacje, opiekę przewodnika, bilety do muzeów, ubezpieczenie.
Ze względu na „płynność” cen na Ukrainie ostateczny koszt wyprawy będziemy mogli podać nie wcześniej niż miesiąc przed wyjazdem.

Posiłki i napoje na trasie i w ciągu dnia – we własnym zakresie. Ceny na Ukrainie są znacznie niższe niż w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wstępne deklaracje mailowe na adres [email protected]. W zgłoszeniu trzeba podać imię, nazwisko, telefon i adres mailowy.

Liczba miejsc ograniczona – liczy się kolejność zgłoszeń.

Informacje telefoniczne – Marek Kielanowski – tel. 501 34 80 43.

Marek Kielanowski – Przewodniczący Sekcji Wschodnioeuropejskiej

Marta Chrząstowska-Wachtel – Sekretarz Sekcji Wschodnioeuropejskiej

 

 

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl