Zorganizuj z nami Wspólne Święta

18 grudnia 2023 tekst: nataliarozbicka
Boże Narodzenie to czas radości. To czas, który kojarzy się nam z atmosferą serdeczności, prezentów, rodzinnego ciepła, którego pragniemy wszyscy, choćby i z tą rodziną bywało różnie… Wreszcie, to czas nadziei – bo w głębi ciemnej nocy, w ubóstwie żłóbka rodzi się Światło.
Boże Narodzenie ciężko przeżywać samemu. I dlatego tą świąteczną radością i nadzieją chcemy podzielić się z naszymi znajomymi i przyjaciółmi, którzy na co dzień doświadczają skrajnej biedy – piszą Kolacje Czwartkowe, nowa Sekcja KIK-u organizatorzy świątecznej akcji.
Od lat w każdy czwartek na Dworcu Zachodnim w Warszawie Kolacje Czwartkowe spotykają się z osobami doświadczającymi bezdomności.
Jak piszą: Dziś znamy się osobiście z około 40 osobami; z większością z nich łączy nas już oparta na zaufaniu kilkuletnia relacja – nasze spotkania to i dla nas, i dla naszych gości okazja nie tylko do przekazania czy zjedzenia ciepłego posiłku, ale też do rozmowy o sprawach wielkich i tych całkiem małych, a także często wspólnego poszukiwania rozwiązań różnych problemów, z którymi można spotkać się jako osoba w kryzysie bezdomności. Cały czas spotykamy również nowe osoby, które szukają u nas czegoś i wszystkiego. Z każdym z nich chcemy przełamać się opłatkiem, wręczyć prezent, podzielić radością Żłóbka, którą tak ciężko odczuć samotnie.
Dlatego 26 GRUDNIA (trzeci już raz!) zapraszają swoich gości na świąteczny obiad.
Zachęcamy do wsparcia!
Można wesprzeć zbiórkę finansową https://zrzutka.pl/n2w9s9 💲
Przygotować posiłek  https://forms.gle/vibhBKbTeNQf6vTX7
Kupić prezent  https://docs.google.com/…/1eNdx7kNDWO5L23XjwnO4…/edit…
W razie pytań lub chęci kontaktu z nami zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/KolacjeCzwartkoweDZ. Tam też znajdziecie relacje z naszych działań.
« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl