Gość w Dom

Wsparcie asystenckie dla rodzin uchodźczych, korepetycje, spotkania dyskusyjne, rzecznictwo - możliwości działania jest wiele! Przedstawiamy zaangażowania GwD i zachęcamy do dołączenia do Sekcji.

Co robimy w sekcji Gość w Dom? Tylko w ubiegłym (2023) roku:

- wspomogliśmy asystencko 25 rodzin ukraińskich, głównie w sprawach administracyjnych i bytowych, znalezieniu mieszkania, opieki psychologicznej, grup wsparcia, programów edukacyjnych, opieki medycznej (dzięki grantowi z organizacji „Choose love”);

- zorganizowaliśmy pokaz filmu o uchodźcach w reżyserii Tyagi Pallava „Some of the others” – oraz panel dyskusyjny z osobami zaangażowanymi w pomoc uchodźcom, we współpracy z organizacją Enar (sieć organizacji antyrasistowskich) i wsparciu Muzeum Warszawy, które gościło nas w swoim kinie;

- dzięki uzyskanemu grantowi „Warszawa-Miasto otwarte”, 18-tu młodych korepetytorów (głównie młodzież licealna i studencka z KIK-u), wzięło udział w programie „Razem start w nowy rok szkolny”, w ramach którego, w ciągu 3 miesięcy wspierali w nauce i integracji 20 dzieci uchodźców różnych narodowości uczęszczających do warszawskich podstawówek. Pomoc otrzymały dzieci z Ukrainy, Kamerunu, Gruzji, Nigerii, Afganistanu, Inguszetii, Libii i Uzbekistanu;

- w ramach programu „Rodzina – Rodzinie”, wspieramy kilka rodzin uchodźczych, które są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Pomoc polega między innymi na umożliwianiu dzieciom dotarcia na zajęcia sportowe, wspieraniu w nauce, organizowaniu wspólnych wyjść czy krótkich wyjazdów wakacyjnych.

-Przedstawiciele sekcji brali udział w spotkaniach w sejmie organizowanych z inicjatywy Janki Ochojskiej (w ramach grupy eksperckiej wspierającej parlamentarzystów) i spotkaniach Konsorcjum Migracyjnego.

 

zdjęcia z FB europosłanki Janki Ochojskiej i posła Franka Sterczewskiego

 

Odezwijcie się do nas!

Jeśli sami pomagacie jakiejś rodzinie uchodźczej i chcielibyście rozszerzyć sieć zaprzyjaźnionych z tą rodziną osób - zgłoście się koniecznie do nas!

Kontakt: [email protected] lub za pośrednictwem sekretariatu KIK'u

Content

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl