Kuchnia Okrągłego Stołu – spotkanie w 30-lecie rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu

Kiedy:
2019-02-06 - 2019-02-06 12:00
Gdzie:
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, III piętro
Kuchnia Okrągłego Stołu - spotkanie w 30-lecie rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu

6 lutego będziemy obchodzić 30-lecie rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, które doprowadziły do rozpisania pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w czerwcu 1989 r. i pokojowej zmiany ustroju państwa polskiego. Okrągły Stół stał się przełomowym momentem w historii Polski. Zainspirował też rozpoczęcie podobnych przemian w innych państwach Bloku Wschodniego.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z uczestnikami tych wydarzeń, którzy opowiedzą o tym jak wyglądał Okrągły Stół „od kuchni”.
Jak byli usadzeni przedstawiciele obu stron? Jak przygotowywali się merytorycznie do obrad? Kto przygotowywał protokoły z rozmów? Jak opozycjoniści występowali w rządowej TV? O czym rozmawiano w kuluarach? Jak wyglądała praca stenotypistek?


Kulisy, anegdoty i nieznane szczegóły poznamy z pierwszej ręki w środę 6 lutego o 12:00 w „Marzycielach i Rzemieślnikach” (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, III piętro).
Spotkanie będzie nagrywane, a filmowa relacja na żywo (streaming) pojawi się na naszej stronie na Facebooku oraz stronie internetowej Klubu.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl