Odsłonięcie popiersia Tadeusza Mazowieckiego pod pierwszą siedzibą KIK

Kiedy:
2019-09-12 - 2019-09-12 9:00
Gdzie:
ul. Kopernika 34
Odsłonięcie popiersia Tadeusza Mazowieckiego pod pierwszą siedzibą KIK

W czwartek 12 września – w 30. rocznicę powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego – odsłonięte zostanie popiersie Tadeusza Mazowieckiego.

Uroczystość organizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa odbędzie się o godzinie 9 przy ulicy Kopernika 34 w Warszawie. Pod tym adresem znajdowała się pierwsza siedziba warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej oraz redakcji „Więzi”. Przypomnijmy, że Tadeusz Mazowiecki był jednym z założycieli warszawskiego KIK-u oraz pierwszym redaktorem naczelnym „Więzi”.

Po uroczystości prezydent miasta Rafał Trzaskowski i rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcin Pałys zapraszają do udziału w „Debacie Prezydentów RP” poświęconej politycznemu przesłaniu premiera Mazowieckiego. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski i Andrzej Duda. Dyskusję poprowadzi prof. Mirosław Wyrzykowski, przewodniczący Rady Katedry im. Tadeusza Mazowieckiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorzy proszą o zgłaszanie udziału w debacie na adres [email protected].

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl