Spotkanie o synodzie

Kiedy:
2021-10-25 - 2021-10-25 18:00
Gdzie:
siedziba KIK
Spotkanie o synodzie

Wchodzimy na drogę, która prowadzi do tego, by zrodziły się marzenia, powstały proroctwa i wizje, rozkwitły nadzieje, (…).

Taki cel stawia sobie Kościół, rozpoczynając 10 października synod poświęcony synodalności, czyli wspólnemu rozeznawaniu przez świeckich, duchownych i osoby konsekrowane zadań i drogi Kościoła w dzisiejszych czasach. Synod potrwa trzy lata i obejmie konsultacje z wiernymi we wszystkich diecezjach na świecie.

Jako członkowie Kościoła chcemy włączyć się w prace synodu, otwierając nasz udział w nim spotkaniem z ks. prof. Alfredem Wierzbickim, etykiem i filozofem, wykładowcą KUL, prof. Rocco Buttiglione, kierownikiem katedry filozofii w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, włoskim i europejskim politykiem oraz s. Barbarą Radzimińską, rzeczniczką Kongresu Katoliczek i Katolików.

Co się wydarzy podczas spotkania? Zapytamy o cel i szerszy kontekst synodu. Spojrzymy w głąb na nasze oczekiwania i obawy względem tego wydarzenia. Zastanowimy się, jakie mogą być realne owoce synodu, oraz jak możemy wziąć
w nim udział.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 października o 18:00. Zapraszamy do udziału osobiście lub online. Rejestracja do udziału online możliwa jest pod linkiem: https://bit.ly/3lmt59K

Jak powiedział papież Franciszek: „Właśnie droga synodalności jest drogą, której Bóg oczekuje od Kościoła trzeciego tysiąclecia”. Zapraszamy wszystkich członków Klubu do wejścia na tę właśnie drogę.

Prezydium Zarządu KIK

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl