Środa Popielcowa – Msza święta o pokój i za Ukrainę.

Kiedy:
2 marca, godz. 20.00
Gdzie:
Świątynia Opatrzności Bożej
Środa Popielcowa - Msza święta o pokój i za Ukrainę.
🕊️ 🇺🇦O pokój i za Ukrainę„. O to będziemy się modlić jutro, w Środę Popielcową, w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie (ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1). Na tę wspólną modlitwę, której będzie przewodniczył ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, zaproszeni są wierni mieszkający w archidiecezji warszawskiej, Polacy, Ukraińcy i wszyscy obcokrajowcy, którzy chcą modlić się o pokój. Msza zostanie odprawiona w języku polskim i ukraińskim.
„Chciałbym zwrócić się do wszystkich, do ludzi wierzących i niewierzących. Jezus nauczał, że diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga: postem i modlitwą. Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny” – powiedział papież Franciszek tydzień temu na zakończenie audiencji generalnej.

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl