Wsparcie finansowe dla Zranionych w Kościele

18 grudnia 2023 tekst: nataliarozbicka

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to istniejący od marca 2019 r. telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą ̨seksualną w Kościele. Została uruchomiona w marcu 2019 r. przez świeckich katolików z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Tworzą ją świeccy zatroskani o bliźnich skrzywdzonych przez ludzi Kościoła oraz w poczuciu odpowiedzialności za całą wspólnotę wiary.

Praca Inicjatywy „Zranieni w Kościele” opiera się głównie na aktywności społecznej – większość zespołu pracuje pro bono. Z pieniędzy otrzymywanych od darczyńców opłacana jest podstawowa działalność: organizacja cotygodniowych dyżurów telefonu wsparcia, praca psychoterapeutek i psychoterapeutów podczas dyżurów, wynagrodzenie koordynatorki Inicjatywy, wynagrodzenie asystentki osób skrzywdzonych oraz działania promocyjne, dzięki którym możliwe jest dotarcie z informacją o istnieniu telefonu wsparcia do większej liczby osób. W poprzednich latach ZwK korzystało z grantów Fundacji Świętego Józefa KEP i wsparcia darczyńców indywidualnych.  W 2022 roku pisaliśmy o trudnościach związanych z finansowaniem działalności infolinii w ramach ZwK (tutaj).

Mając świadomość, jak ważna to Inicjatywa, pragniemy poinformować o wsparciu udzielonym ZwK w 2023 przez Fundacje Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski, która przekazała na funkcjonowanie ZwK blisko 68 000 zł.

Serdecznie dziękujemy Fundacji i darczyńcom indywidualnym, którzy wspierają działalność Zranionych w Kościele.

 

 

« Wszystkie aktualności

Czy chcesz otrzymywać najświeższe informacje o spotkaniach i aktualnych wydarzeniach w Klubie? Zapisz się do internetowego newslettera.

FreshMail.pl